Turkiyenin Özel Forumu Myozel

Türkiyenin En Özel Forumu


  şekerpare

  Paylaş

  zubamba
  admin1
  admin1

  Mesaj Sayısı : 1554
  Kayıt tarihi : 27/08/15

  şekerpare

  Mesaj  zubamba Bir Çarş. Mayıs 24, 2017 7:58 pm


   
  Tatlı denildiği zaman akıllara şekerpareden irmik helvasına, kakaolu pastadan revaniye ve baklavaya kadar ülkemizin çok çeşitli ve lezzetine doyum olmayan tarifleri gelmektedir. Yemek kültürü bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Türkiye, turistlerinde ilgisini çeken, sevdikleri tatları bünyesinde barındırmaktadır. En bilinen yemek kebap, tatlı ise baklava şeklinde gösterilebilmektedir.
  Ramazan ve kurban bayramı başta olmak üzere çeşitli tarihlerde özellikle şerbetli tatlara olan ilgi artmaktadır. Sevdikleri kişileri davet ederek ve onlara misafir olarak geçirdikleri bayram günlerinde kişiler şekerpare tarifi, baklava ve kalburabastı gibi lezzetlere öncelik vermektedir. İnternet bu hususta arayışta olanlara yönelik tarifleri içermektedir. Oktay usta şekerpare tarifi de bunlardan biridir.
  Yemek yapma konusunda oldukça başarılı olan ve tanınan Oktay ustanın tarifleri hanımlar tarafından takip edilerek hazırlanmaktadır. Şekerpare tarifinde ise margarin, yumurta, irmik, sıvıyağ, kabartma tozu ve un gibi elzem malzemelerin dışında pudra şekeri, vanilya, kabartma tozu şeklinde lezzet artırıcı gıdalarda eklenmektedir. Şerbet kısmında önerilen ölçüler 4 su bardağı su, 3 su bardağı şeker ve ½ limondur. İlk etapta yapılması gerekende bu malzemeleri birleştirip on dakika boyunca kaynatarak bir şerbet elde etmektir. Limon suyunu dâhil ettikten sonra beş dakika daha kaynatılması doğru olacaktır. Şekerpare nin yapılışına geçerken şerbette soğumaya bırakılmalıdır. Hamurunun kulak memesi kıvamında olması önerilmektedir. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparılarak yuvarlanmakta, tepsiye dizilmektedir. Tarifte yazan adımları uygulayarak pişirilen tatlı en son şerbetle buluşturularak ikrama hazır hale getirilmektedir.
  Tatlı tarifleri kategorimizde yüzlerce tarif yeralmaktadır. Ayrıca görseller bölümünden merak edilen tarifin son haline bakılabilmektedir. Yalnızca internette değil dergi gibi yayım araçlarında da alanında bilgili kişilerce sunulmuş tatların içerikleri incelenebilmektedir. Ünlü aşçıların ellerinden çıkan ve herkes tarafından beğenilen tatlı tariflerini isteyen herkesin evinde denemesi mümkündür. Aynı zamanda İşten yorgun gelen, vakti olmayan, kısa süre içinde misafirlerini ağırlayacak kişiler içinde pratik şekilde hazırlanan tatlı ve tuzlu yiyecek türleri mevcuttur.
   

  Web Sitemiz: https://www.pasta-tarifi.com/category/serbetli-tatlilar/sekerpare-tarifleri

   Forum Saati Perş. Nis. 26, 2018 12:01 am