Turkiyenin Özel Forumu Myozel

Türkiyenin En Özel Forumu


  Havalandırma Kanalı Temizliği Niçin Yaptırılmalı ?

  Paylaş

  erolkaynak
  admin1
  admin1

  Mesaj Sayısı : 1
  Kayıt tarihi : 15/03/18

  Havalandırma Kanalı Temizliği Niçin Yaptırılmalı ?

  Mesaj  erolkaynak Bir Paz Mart 25, 2018 12:08 am

  Havalandırma kanalı temizliği son yıllarda en çok talep aldığımız hizmetlerin başında geliyor. En çok restaurant, lokanta, otel, fabrika, club ve cafe & bar gibi mekanlar tarafından oldukça talep edilmekte. Çünkü bu mekanlara baktığımızda genelde yemek dumanı veya sigara dumanı gibi rahatsız edici kokuların yoğun olduğu mekanlardır; fabrika veya büyük imalathanelerde daha çok işlem sonrası dumanlar olsa bile konu aynıdır : rahatsız edici kokuların dışarı hızlıca tahliye edilmesi. Bunları da zaten havalandırma sistemleri başarıyor.

  Belli bir süre sonra havalandırma kanalında tozların, kirlerin ve yağların birikmesi artık sistemin ya bozulmasına ya da iyi derecede çalışamamasına neden olmaktadır. Bunun olması demek zaten yukarıda açıkladığımız gibi ortamdaki rahatsız edici kokuların ortamda kalması ve müşterin rahatsız olması demektir.

  Bu rahatsızlık yanında ortamda devamlı bulunan kişilerin performansı düşmektedir. Kanallar içinde biriken pisliklerde mikrop ve bakterilerin üremesi ise bir süre sonra ortamdaki kişilerin sağlığını bozmaktadır.

  Bundan dolayı belli sürelerde bir veya temizlik zamanının geldiğini düşündüğünüzde havalandırma uzmanının havalandırma sisteminin ve kanalların temizlemesi büyük önem taşımaktadır.

  Teknik Paten Havalandırma & Klima

   Forum Saati Salı Nis. 24, 2018 8:20 pm